מחיקת רישום פלילי

מהי מחיקת רישום פלילי וכיצד היא יכולה להיעשות

למעורבות בהליכים משפטיים פלילים ישנן השלכות לא מועטות על חייו של אדם בוודאי כאשר מדובר במי שהואשם בעבירה פלילית ונגזר עליו עונש מאסר, אך גם אילו שמצאו עצמם בתוך חקירה משטרתית בנוגע לביצוע עבירה פלילית יכולים למצוא עצמם עם רישום פלילי או עומדים למשפט פלילי ומשום כך ישנה חשיבות לנסות ולהוביל לביטול האישומים בשלב מוקדם ככל הניתן ולמעשה להוביל למחיקת רישום פלילי.

התיק הפלילי הוא אותו התיק אשר נפתח במשטרה לאחר ביצוע עבירה ולמעשה כל אדם אשר נמצא בחקירת משטרה תחת אזהרה נפתח לו תיק פלילי אשר יגרור אחריו רישום פלילי למשך שנים רבות. מחיקת רישום פלילי יכולה להיעשות רק באותם שלבים מוקדמים של טרם הגשת כתב אישום כנגד הנאשם ולאחר שהוגש כבר כתב אישום לא ניתן להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי ונותר רק לקוות כי תוצאות המשפט ופסק הדין יהיו כפי שציפינו או שמא נגיש חנינה לנשיא המדינה.

כאן חשוב לעשות את ההבדל בין מחיקת רישום פלילי אשר לא משאיר אחריו כל זכר או כל רישום פלילי לבין סגירת תיק פלילי. מתוך שלושת המקרים בהם יוחלט על סגירת תיק פלילי לנאשם טרם הגשת כתב האישום, רק במקרה שבו התיק נסגר בגין חוסר אשמה מדובר למעשה במחיקת רישום פלילי שלא משאיר אחריו רישום פלילי אשר יכול לפגוע בעתידו של הנאשם ובאפשרויות התעסוקה של בעתיד.

תיקים פליליים אשר נסגרו בגין חוסר עניין הציבור או חוסר ראיות לא נמחקים לחלוטין והם משאירים אחריהם רישום פלילי ולכן חשוב מאוד להשתמש בשירותיו של עורך דין פלילי בשלב מוקדם ככל הניתן על מנת להוכיח כי ישנן מספיק סיבות להוביל למחיקת רישום פלילי ולביטול האישומים כנגד הנאשם בגין חוסר אשמה ולמעשה להוכיח כבר בשלב מוקדם כי הנאשם חף מפשע ולכן יש לסגור ולמחוק את התיק מהסיבה הזו כך שלא יותיר אחריו רישום פלילי.

בית א.ש.ר.א, דרך מנחם בגין 65, תא דואר 51273, תל-אביב

השארת פרטים מהירה

קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support