משרד עורך דין

מדוע יש צורך בעורך דין? מה מבדיל בין עורך דין פלילי לעורך דין אזרחי?

אם בוחנים את המקצועות המבוקשים ביותר לתארים אקדמיים בישראל, ניתן לומר בבטחה כי לא רחוק מראש הרשימה נמצא את מקצוע עריכת דין ואכן בעשור האחרון מספרם של עורכי הדין בישראל הוכפל ובשנת 2010 הגיע לשיא עם יותר מ- 45,000 עורכי דין מוסמכים. הגידול במספר עורכי הדין הגיע לאחר שהביקוש למקצוע הגיע לשיא חדש בשנות ה- 80, אשר בהן תואר לעריכת דין ניתן רק מהפקולטות למשפטים באוניברסיטאות ומאז יותר ויותר מכללות ומוסדות אקדמיים מספקים תארים מוכרים במשפטים.

בישראל בשונה ממדינות אחרות בעולם, אדם אשר הוסמך באופן סופי כעורך דין רשאי לעסוק בכל סוג של פעילות משפטית, בתוך בית המשפט ומחוצה לו. זאת כאשר הסמכה לעריכת דין כוללת לימודי משפטים במוסד מוכר ולאחר מכן שנה של התמחות ומכאן שלא כל עורכי הדין עוסקים בסופו של דבר בחייהם המקצועיים באותו התחום. התמחויות עורכי הדין מגוונות וכוללות בין היתר עורך דין פלילי, עורך דין אזרחי, עורך דין המתמחה במקרקעין, גירושין, תעבורה, נזיקין, חוזים, דיני מס, עבודה ועוד.

המצבים בהם אנשים נזקקים לשירותיו של משרד עורכי דין רבים ומגוונים וכיום כל אדם ייתקל לפחות פעם אחת בחייו במקרה בו יזדקק לעורך דין. אנשים נזקקים לעורך דין החל ממקרים נפוצים של גירושין בהם כל צד שוכר את שירותיו של עורך דין, השקעה בנדל"ן וקנייה ומכירה של נכס, מיזוג חברות וכניסה לשותפות, כתיבת צוואה, התנהלות מול חברת ביטוח, מעורבות בתאונת דרכים, הקמת עסק ועד למקרים של משפט פלילי.

בין אם הנסיבות שהביאו לכך שאדם יזדקק לשירותיו של עורך דין טובות או רעות, לעתים רבים אינם יודעים האם אכן הם זקוקים לעורך דין ולאיזה עורך דין לפנות. כיום ניתן למצוא עורכי דין הפועלים כעצמאיים בהתמחויות השונות וניתן גם לפנות אל משרדי עורכי דין גדולים אשר מעסיקים עורכי דין מכלל התחומים וההתמחויות.  במקרים רבים הכרח בשכירת עורך דין, כמו במקרים בהם רשיונו של אדם נשלל ויש חיוב לשימוש בייצוג משפטי, וניתן לומר כי שימוש בעורך דין יכול להביא במקרים רבים להפיכת ההחלטה. 

יש לומר כי מקרים רבים אחרים בהם ישנו הכרח בשימוש בעורך דין, כאשר סוג אחד של עורך דין אשר עומד לרשותם של אילו הנקלעו לתסבוכת משפטית הוא עורך דין פלילי וזהו למעשה המקרה היחידי מבין כלל ההתמחויות בהן אדם חייב לשכור לעצמו עורך דין, המקרים בהם אדם יזדקק לשירותיו של עורך דין פלילי שונים ומגוונים ונעים החל ממעצר בחשד לעבירות סמים, זנות, שוד, אלימות ועד להאשמות בגין רצח.

סוג נפוץ אחר של עורכי דין ובעצם סוג נוסף של התמחות, הוא עורך דין אזרחי המוכר גם כעורך דין מסחרי, אשר תפקידו לייצג אנשים או חברות במשפט אזרחי או במקרים הקשורים בתחום האזרחי מסחרי. עורך דין אזרחי או מסחרי עומד לרשות אילו העומדים בפני פתיחת חברה, כניסה לשותפות, מקרקעין, או מיזוג עסקי ומעוניינים לערוך חוזים אשר ישמרו על האינטרסים שלהם ויגנו על זכויותיהם.

כמו כן, ניתן להשתמש בשירותיו של עורך דין אזרחי במקרים של סכסוכי עבודה או תביעות הנוגעות לתחום האזרחי מסחרי. כך למשל עורך דין אזרחי משמש למקרים של פיטורים לא מוצדקים, הפרת חוזים, הפרת זכויות יוצרים, פירוק חברה או שותפות עסקית, סכסוכים בין עובד למעביד או סכסוכים בין חברות וכדומה. כך או כך, בין אם נזדקק אי פעם לשירותיו של עורך דין, אזרחי או פלילי, פנייה לעורך דין מבטיחה לנו את הייצוג המשפטי שייגן על זכויותינו במקרה שנקלענו לצרה וגם למקרים בהם נרצה להקדים תרופה למכה ולהגן על עצמינו מכל צרה שלא תבוא.

בית א.ש.ר.א, דרך מנחם בגין 65, תא דואר 51273, תל-אביב

השארת פרטים מהירה

קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support