עבירות זנות

החוק מבדיל בין עיסוק בזנות לבין סרסרות והבאת אדם לידי מעשה או עיסוק בזנות

אחת מן העבירות אותן מנסה המערכת המשפטית ומערכת אכיפת החוק בישראל למגר ולצמצם הינה עבירת זנות, כאשר בניגוד למה שרבים אולי חושבים אישה העוסקת בזנות אינה עוברת על החוק שכן עיסוק בזנות אינו מוגדר כעבירה פלילית. על פי החוק זנות הוא כל מעשה מיני אשר ניתן תמורת כסף והעבירות הנוגעות לזנות ותועבה מפורטות בחוק העונשין, התשל"ז- 1977 בסעיפים 199- 205.

למרות שאישה העוסקת בזנות אינה עוברת עבירה פלילית, החוק מתייחס בחומרה לעבירות אשר מובילות נשים לעסוק בזנות ולמעשה מפרט מקרים של ניצול נשים וקטינים תוך הדחתם לביצוע מעשי זנות. עבירות הזנות מחולקות בחוק למספר חלקים: סרסרות, הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, סחר בבני אדם לעיסוק בזנות, ניצול קטינים לזנות, השכרת מקום לשם מעשי זנות ועוד.

הסעיף הראשון בחוק העונשין הנוגע לתחום של זנות ותועבה הינו עבירת הסרסרות, כאשר סרסור הוא מי שבמשך תקופה מסוימת ביסס את מחייתו, בין אם את כולה או רק חלק ממנה על רווחיו של אדם אשר עסק בזנות. כך למעשה כל מי שקיבל דבר אשר הושג לאחר עיסוק בזנות, בין אם מדובר בכסף, שירות כלשהו או דבר מה השווה כסף, הדבר יחשב לעבירה של סרסרות שעונשה עד 5 שנות מאסר ומי שעבר את אותה העבירה תוך ניצול יחסי תלות או מרות או שבוצעה בבן זוג, בילד או בילד חורג, צפוי לעונש מאסר של עד 7 שנים.

סרסרות תיחשב גם במקרה לפיו גבר מתלווה לאישה העוסקת בזנות באופן קבוע, מתגורר עימה באופן קבוע או משפיע עליה בדרך כלשהי על מנת שזו תמשיך לעסוק בזנות. חשוב להבהיר כי די במקרה בו אדם יחיה או יתפרנס גם לתקופה קצרה באמצעות רווחיה של מי שעוסקת בזנות וזאת גם כאשר הרווחים מהווים חלק קטן ממחייתו בכדי לעמוד לדין בגין עבירה של סרסרות.

שתי עבירות נוספות אשר אינן סרסרות אך בעלות אופי דומה הן עבירות של הבאת אדם לידי מעשה זנות או הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, כאשר ההבדל בין השתיים הוא שהבאת אדם לידי מעשה זנות עוסקת במקרים חד פעמיים בהם אדם גרם לאישה לעשות מעשה זנות במקרה יחיד ואילו הבאת אדם לעיסוק בזנות נוגעת למקרים בהם אדם חיצוני גרם לאישה לעשות מעשה זנות בדרך קבע ולמעשה לעסוק בזנות.

נדמה כי אחת העבירות החמורות ביותר הנוגעות לזנות ותועבה הינה ניצול קטינים לזנות ומשום כך מי שיורשע בעבירת זנות כאשר האדם אשר עסק בזנות הוא קטין שטרם מלאו לו 144 שנים, צפוי לעונש מאסר חמור יותר מזה שיורשע באותה עבירת זנות הנוגעת לאדם בוגר. כך למשל בעבירת זנות שעונשה 5 שנות מאסר, כאשר מדובר בקטין העונש יוחמר ל- 7 שנות מאסר. מכך ניתן להבין כי למרות שהחוק אינו ממצה את הדין עם אנשים אשר עוסקים בעצמם בזנות, עדיין המחוקק ממצה את הדין עם כל אדם אשר יגרום לזולתו לעסוק בזנות, בוודאי כאשר מדובר בקטין.

בית א.ש.ר.א, דרך מנחם בגין 65, תא דואר 51273, תל-אביב

השארת פרטים מהירה

קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support