עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה – לעבירות תעבורה

כיום קשה מאוד מבלי לעבור יום ולהיות עדים לעבירות תעבורה רבות בזמן שאנו נוסעים בכבישים ובעקבות כך מערכת אכיפת החוק מחמירה יותר ויותר עם עברייני תנועה, מה שמוביל לכך שהעונשים על עבירות תעבורה הפכו לקשים יותר. עבירות תעבורה הן למעשה כל אי ציות לחוקי הכביש כולל אי ציות לתמרורים, עקיפה בפס לבן, אי ציות לתמרור עצור, אך נדמה עבירות התעבורה הקשות ביותר הן אי ציות לרמזור אדום, נהיגה בשכרות ונהיגה במהירות מופרזת וכמובן תאונות קטלניות.

כיום נדמה כי במקרה הטוב אדם יעמוד לדין לאחר שנתפס נוהג במהירות מופרזת או לא מציית לרמזור אדום אך למרבה הצער ביצוע של עבירת תנועה עלול להוביל לתוצאות קטלניות של מוות ומי שיואשם בביצוע עבירת תנועה שהובילה למותו של אדם אחר עלול להיות מואשם בעבירה של גרימת מוות ברשלנות, או אף עבירת הריגה, עבירה פלילית לכל דבר אשר גוררת עימה עונש מאסר ארוך.

לרוב כאשר מדובר בעבירת תנועה קלה יחסית אשר כוללת עונש של קנס כספי או נקודות, נהוג לחשוב כי אין צורך בעורך דין, שכן העונש הוא בסך הכל "קנס ונקודות", אולם במרבית המקרים, אזרחים טועים משלמים את הקנס וכך למעשה מודים בעבירה ומורשעים בה, דבר הגורר נקודות אשר מביאות בסופו של דבר לפסילת רשיון ע"י משרד הרישוי. אין עוררין כי כאשר מדובר בעבירות קשות יותר שיכולות להביא להעמדה לדין בבית משפט לתעבורה, פסילת רישיון ואפילו עונש מאסר, ישנה חשיבות עצומה לשימוש בשירותיו של עורך דין תעבורה אשר בלא מעט מן המקרים יוכל להביא להפחתה משמעותית בעונש ואפילו לביטול מוחלט של האישומים.

בדומה לדיני משפט ולעבירות מסוגים אחרים, גם כאשר מדובר בעבירות תנועה ישנה חשיבות למעורבות של עורך הדין בשלב מוקדם ככל הניתן. עורך הדין ידע כיצד להתמודד עם נהלי המשטרה בהתאם לכל אישום בין אם נהיגה בפסילה, נהיגה ללא רישיון או נהיגה במהירות מופרזת. בלא מעט מקרים בין אם לאחר ביצוע עבירה ובין אם לאחר תאונת דרכים אדם עלול להודות מול שוטר בביצוע עבירה חמורה, מה שישמש את המשטרה בהמשך ככלי למתן עונש חמור.

כאשר מערבים עורך דין לתעבורה כבר במפגש הראשון עם המשטרה, זה יוכל לומר לנו מה להגיד ומה לא, האם להסכים לבדיקת ינשוף או לבדיקת דם במקרים בהם יש חשד לנהיגה בשכרות וכדומה. במקרים אחרים עורך הדין הבקיא בחוקי התעבורה ובמקרים קודמים ידע כיצד לערער על העובדות והראיות אותן מציגה המשטרה ובלא מעט מקרים מעורבות של עורך הדין הצליחה לערער את אמינותן של מצלמות מהירות או של מכשיר הינשוף וכך לביטול כלל האישומים.

עורך דין לדיני תעבורה יכול לשמש אותנו לא רק במקרים בהם ביצענו עבירת תנועה או בהם היינו מעורבים בתאונה דרכים עם נפגעים אלא גם במקרים בהם הוחלט על פסילת רישיון על ידי מכון רפואי לתעבורה אשר בסמכותו להחליט על פסילת רישיון בגין אי כשירות או בגין כושר נהיגה לקוי עקב בעיות רפואיות, נפשיות או עקב מעורבות קודמת בתאונות דרכים. עורך הדין משמש אותנו למעשה בכל תביעה להשבת רכב מושבת או בכל התנהלות מול משרד הרישוי בין אם בעקבות עבירה ותאונה ובין אם לא.

על מנת לבחור עורך דין תעבורה אשר יצליח להביא לתוצאות הטובות ביותר עבורנו מומלץ לבחור עורך דין אשר לא רק מומחה בדיני תעבורה אלא גם כזה בעל ניסיון בסוג העבירה או המקרה הנוגע לנו. כך למשל אם מדובר במקרה של גרימת חבלה חמורה, אי מתן עזרה או גרם מוות ברשלנות יש לוודא כי עורך הדין טיפל בעבר במקרים מסוג זה וכי לא מדובר בעורך דין אשר מנוסה יותר בטיפול בפסילת רישיון, פקיעת רישיון ומקרים שאינם גוררים עונשים חמורים במיוחד.

בית א.ש.ר.א, דרך מנחם בגין 65, תא דואר 51273, תל-אביב

השארת פרטים מהירה

קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support